Sıkça Sorulan Sorular

Beyaz Filo hisse senetleri hangi borsa/piyasada hangi sembolle işlem görmektedir?

Şirketimiz hisse senetleri İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda (İMKB) Gelişen İşletmeler Piyasası’nda (GİP) “BEYAZ” sembolü ile işlem görmektedir.

Şirket ne zaman kuruldu ve ne zamandan beri hisseleri Borsada işlem görmektedir?

Şirketimiz 1993 yılında kurulmuş olup, hisse senetleri 28.03.2012 tarihinden itibaren İMKB’de işlem görmektedir.

Şirketin kayıtlı sermayesi ne kadardır?

Şirketimizin kayıtlı sermayesi 150 milyon TL olup, kayıtlı sermaye sistemine göre 2020 yılına kadar geçerli olacak bu kayıtlı tavan içerisinde çıkarılmış sermayesi yönetim kurulu kararıyla artırılabilecektir.

Şirketin çıkarılmış sermayesi ve hisse sayısı ne kadardır?

Şirketimizin mevcut çıkarılmış sermayesi 99.687.500 TL olup, 1.-TL nominal değerli her pay için toplam 99.687.500 adet hisse senedi mevcuttur.

Şirket paylarında imtiyaz mevcut mu?

Şirketimiz esas sözleşmesinin 9 nolu maddesine göre A grubu4 paylar yönetim kuruluna aday gösterilmesi hususunda imtiyaza sahiptir. Esas sözleşmeye Ana Sözleşme adresinden ulaşılabilir.

Şirketin ortaklık yapısı nedir?

Şirketimizin ortaklık yapısına Ortaklık Yapısı adresinden ulaşılabilir.

Şirket’in özel durum açıklamalarına ne şekilde ulaşılabilir?

Şirketimizin özel durum açıklamaları www.kap.gov.tr adresinden takip edilebilir.

Şirketin bir temettü dağıtım politikası mevcut mu?

Şirketimizin temettü dağıtım politikası yönetim kurulumuz tarfından belirlenmekte olup, mevcut politikamiza Kâr Dağıtım Politikası adresinden ulaşılabilir.

Kredi derecelendirme notu var mı?

Şirketimizin kredi derecelendirmesi JCR Eurasia derecelendirme kuruluşu tarafından yapılmakta olup, ilan edilen notlara ve ilgili duyurulara Kredi Derecelendirme adresinden ulaşılabilir.

Şirketle ilgili sorularımız için ne şekilde iletişime geçebiliriz?

Şirketimizin +90 (312) 454 2000 nolu hattından yatırımcı ilişkileri sorumlumuzla görüşebileceğiniz gibi Yatırımcı İlişkileri adresinden de bize ulaşabilirsiniz.

© 2017. Tüm hakları Beyaz Filo Oto Kiralama A.Ş.’ye aittir. Tümünün ya da bir kısmının izin alınmaksızın kopyalanması yasaktır.